Vincent PriceI

Vincent Leonard Price Jr.

8,1
4 041 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Vincent Price

przyznam, że jeśli chodzi o aktorów oraz filmy starszych dekad, to jestem jeszcze raczej zielona. jednak bardzo chciałabym zapoznać się z kinem poprzednich lat. czy znacie jakieś godne polecenia filmy z panem Pricem?

kitket555

Zobacz sobie "From a whsiper to a scream" tzn. "Od szeptu w krzyk". Jest niesamowity, a Vinnie po prostu wymiata. "History of Oldfield is written in blood, on pages of human skin!"

kitket555

House of Usher (1960)
Pit and the Pendulum (1961)

pozdro

lollallil

W pierwszym rzędzie polecam "Mrowca" (Tingler). Vincent oczywiście fenomenalny, razem z Castle'em (reżyser) tworzą niepowtarzalny klimat. A sam film ? Trudno powiedzieć czy współczesnym widzom przypadnie do gustu.

Myślę, że po "Gabinet figur woskowych", "Tales of Terror" i "Dom na przeklętym wzgórzu" też warto sięgnąć.

No i niezła jest "Maska czerwonego moru", choć mało w niej horroru i średnio wypada jako adaptacja.

Starsze pokolenie ma sentyment do "Klubu potworów" (pamiętne kino nocne). Taki sympatyczny kicz, niestety w 50% kiepskawy.

Natomiast odradzam "Pogromcę czarownic" !

de_Franco

Ja z kolei szczerze polecam "The Haunted Palace", fakt faktem - klimat specyficzny, jednak dla fanów E.A.P'a, a zwłaszcza H.P.L'a jest wiele "smaczków" które przy odrobinie dystansu(broń Boże dogmatyzmu) mogą pocieszyć duszę;) Pomijając to - V.P, gra tam wyśmienicie.

de_Franco

Chodzi ci o "Witchfinder General"? To jest jeden z najlepszych filmów Price'a !! A "The Haunted Palace" to najlepszy hołd złożony Lovecraftowi z tamtych lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones